Uzņem viesskolēnu

majaslapai

Labdien!

Pašvaldību un vispārizglītojošo skolu vadībai būtiski pievērst uzmanību novada vidusskolu attīstīšanai un skolēnu piesaistei, īpaši laikā, kad skolu skaits Latvijā sarūk. Bezpeļņas brīvprātīgo organizācija „AFS Latvija” Starpkultūru programmas” piedāvā vienu no risinājumiem, kā piesaistīt skolēnus reģionu skolām un veidot vispusīgas skolas tēlu, - uzņemt savā reģionā un skolā ārvalstu viesskolēnus.

Uzņemot reģionos ārvalstu viesskolēnus, skola iegūst ne tikai papildu skolēnus, bet arī starpkultūru pieredzi, ko gūst ikviens skolas audzēknis. Vairāk kā 25 gadu pieredze liecina, ka apmaiņas programmas jaunietis skolā ikdienu padara radošāku, interesantāku un krāsaināku. Uzņemot ārvalstu jaunieti savā skolā, ieguvēji ir visi – skolēni uzzina daudz ko jaunu par citas valsts tradīcijām, ikdienā praktizē angļu valodu, savukārt skolotāji uzzina daudz ko jaunu par citas valsts izglītības sistēmu.

Lai viesskolēns nonāktu reģiona skolā, ārvalstu skolēnam konkrētajā reģionā ir jānodrošina viesģimene. Kā liecina pieredze, ārzemju viesskolēni ir priecīgi mācīties reģionu skolās, jo tādā veidā veiksmīgāk iemācās latviešu valodu, tāpat jāuzsver, ka ārvalstu skolēniem mazākā klases kolektīvā mācības apgūt ir vienkāršāk.

Ja arī Jūsu reģions vēlas, lai izglītības iestādē mācītos ārvalstu skolēni, padarot skolas vidi radošāku, priecāsimies sniegt papildu informāciju par iespēju kļūt par viesģimeni kādam no ārvalstu vidusskolēniem, lai iedrošinātu skolēnu vecākus uzņemt ģimenē viesskolēnus. Tāpat labprāt sniegsim papildu informāciju par „AFS Latvija” iespējām kā Jūsu skolotājiem, tā skolēniem un viņu vecākiem.

Ja Jūs interesē viesskolēnu mācību iespējas Latvijas skolās un vēlaties saņemt papildu informāciju, gaidīsim Jūsu ziņu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Priecāsimies sniegt papildu informāciju!

Ar cieņu

„„AFS Latvija” Starpkultūru programmas”

Uzņemšanas koordinatore

Ilze Liepiņa

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker