Izlietoto bateriju vākšanas konkurss

zala josta2

ZAĻĀ JOSTA” IZLIETOTO BATERIJU VĀKŠANAS KONKURSS

2019./2020. mācību gads

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2019./2020. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicina videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss izglītības iestādēm kļuvis par ikgadēju tradīciju, ar kuras palīdzību “Zaļā josta” īsteno videi kaitīgu preču reģenerāciju Latvijā. Konkurss ik gadu apvieno bērnus un jauniešus, palīdzot visiem piedalīties tīras Latvijas vides veidošanā un vērtīgu resursu taupīšanā. Turklāt konkursa laikā bērni mācās izprast izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, iepazīst bateriju pārstrādes gaitu un savām acīm ierauga, cik daudz šo videi kaitīgo atkritumu katrs no mums ik gadu rada.

Priekules vidusskolas skolēni un skolotāji arī šajā mācību gadā aktīvi turpināja dalību izlietoto bateriju vākšanas konkursā. Savākto daudzumu varēja pieteikt līdz 2. martam.

Aprīļa vidū konkursa organizatoriem nodevām 189 kg izlietoto bateriju.

Sakām lielu paldies visiem skolēniem un skolotājiem, kuri aktīvi iesaistījās šajā konkursā. Un lielu paldies sakām arī skolas bibliotekārei Z. Siksnai par nodoto daudzumu smalku uzskaiti un uzglabāšanu.

Visvairāk izlietotās baterijas atnesa (individuāli):

$1·         Elizabete Minka, 5. klase (28,107 kg),

$1·         Nellija Siksna, 2. klase (16,528 kg),

$1·         Estere Ziemele, 4A. klase (14.264 kg),

$1·         Roberts Kļava, 2. klase (14,244 kg),

$1·         Nikija Mikāle, 5. klase (10,194 kg).

Visvairāk izlietotās baterijas atnesa (klase):

$1·         5. klase (61,01 kg)

$1·         2. klase (53,786 kg)

$1·         1A. un 1B. klase (28,351 kg)