Karjeras izglītība

   Karjera ir cilvēka mērķtiecīga darbība savu profesionālo un personīgo mērķu sasniegšanai visa mūža garumā.

Karjera ir kaut kas tāds, ko mēs katrs veidojam, realizējam, īstenojam bieži vien neapzinoties, ka to sauc par karjeru!

        Veiksmīgs karjeras ceļš sākas ar sevis iepazīšanu un zināšanām par to, kas tu esi un ko tu vari piedāvāt savam nākamajam darba devējam. Pilnīgāk izzinot profesiju pasauli, sevi, tu uzzināsi par savām prasmēm un personības iezīmēm, kā arī labāk izpratīsi savu motivāciju, intereses, vērtības un darba vides apstākļus, kas ir piemēroti tieši tev.

       Tātad karjeras izglītība palīdz skolēniem:

  • Izprast sevi

  • Veidot pašapziņu

  • Izvērtēt savu pieredzi un sasniegumus

  • Apzināt savas stiprās un vājas puses

  • Plānot un vadīt savu karjeru

  • Novērtēt darba tirgus priekšrocības un trūkumus

  • Pētīt izglītības iespējas

  • Pieņemt lēmumu

 

karj

Karjeras izglītības pieejamie resursi

Ilze Krugale, Priekules novada pedagoģe karjeras konsultante

22308916, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Skolā katru pirmdienu, P12 kab.

Skolas bibliotēkā pieejamie karjeras izglītības materiāli

Aktuāla informācija: skolas informatīvajos stendos

Interneta resursi:

www.viaa.gov.lv/Euroguidance

www.visc.gov.lv

www.profesijupasaule.lv

www.niid.lv

www.niid.lv-saturs-karjeras izvēles testi

Karjeras pasākums tikšanās ar boksa treneri

4. decembrī ,  8. līdz 11. klašu skolēniem,  sporta stundu  vadīja boksa treneri Ingus Zvinbergs un Toms Buks no Grobiņas. Jauniešiem tika piedāvāts ieskats bokseru ikdienā. Stundas  laikā skolēniem bija iespēja izbaudīt treniņu,  kurā tika pielietoti  boksa elementi. Sportisti iepazīstināja ar savu ikdienu, profesionālo pieredzi un pastāstīja kā veidojuši savu karjeru, kopš sešpadsmit  gadu vecuma.

Liene Sokolovska

Pedagogs karjeras konsultantsInfo

Eiropas mēroga akcija “Eiropas medus brokastis”

Eiropas mēroga akcija “Eiropas medus brokastis”

Šā gada novembrī biškopji iesaistīsies Eiropas mēroga akcijā („European Honey Breakfast”) un nodrošinās tuvākajās skolās bezmaksas medus degustāciju skolēniem. Klātienē, tiekoties ar skolēniem, tiks stāstīts par biškopja profesiju, medu, bitēm un bišu nozīmi apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Aicinājumu visām ES dalībvalstīm piedalīties akcijā ir nosūtījis Slovēnijas Republikas Lauksaimniecības un vides ministrs Dejans Židans, aicinot ik gadu novembra trešajā piektdienā visās Eiropas skolās un bērnudārzos popularizēt veselīgus biškopības produktus. Latvijā biškopji tiek aicināti iesaistīties šajā akcijā visa novembra garumā.

22. novembrī degustāciju Priekules vidusskolā 9.-12.klašu skolēniem   nodrošināja biškopis Artūrs Māss, kurš jauniešos izraisīja ļoti lielu interesi par savu profesiju. Tādējādi popularizējot biškopības nozari, biškopības produktus un biškopja arodu plašai jauniešu auditorijai.

Liene Sokolovska

Pedagogs karjeras konsultants

A.Rukutes foto

Ceļā uz sevi

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001“Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2. novembrī tika organizēts pasākums “Ceļā uz sevi!”, kurā Priekules vidusskolas 11. - 12. klašu izglītojamie tikās ar kultūras pasākumu organizatori Dinu Brenci. Pasākuma laikā tika nodrošināta lekcija “Mani talanti un dotumi ”, kam sekoja praktiskā nodarbība skolēnu spēju un talantu atklāšanai. Praktiskās nodarbības laikā jaunieši guva iemaņas kā nebaidīties strādājot auditorijas priekšā, kā arī apzināja savas spējas sevi prezentējot. Skolēni iepazinās ar kultūras pasākumu organizatora profesiju, darba vidi un ikdienu. Tikšanās laikā Dina Brence iepazīstināja ar personisko pieredzi pasākumu organizēšanā un vadīšanā, savas karjeras veidošanā. Dalījās ar atziņām, kādas zināšanas, iemaņas un rakstura īpašības nepieciešamas šī darba veikšanai.

Liene Sokolovska

Pedagogs karjeras konsultants

A.Rukutes foto

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker