„Bērnu un jauniešu žūrijas 2018” noslēguma pasākums

Jau daudzus gadus skolas bibliotēka sadarbojas ar Priekules pilsētas bibliotēku Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadītajā programmā “Bērnu un jauniešu žūrija”. Tā paredz, ka katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas tiek lasītas un novērtētas, aizpildot anketu. Programmas mērķis – rosināt lasītprasmi un interesi par grāmatām.

2018.gadā dalību projektā skolas bibliotēkā uzsāka 34 dalībnieki. Tomēr nepieciešamo grāmatu skaitu (6) izlasīja un noslēguma pasākumā varēja piedalīties tikai 11 izturīgākās un čaklākās lasītājas – Annija Ķezēna, Neringa Lindene, Madara Ozola, Elizabete Minka, Anna Ivanova, Evita Karabauska, Lāsma Elīna Punga, Ruta Šneidere, Amanda Karabauska, Daniela Zube un Ligita Ķere. Balvā viņām – pilsētas bibliotēkas organizētais brauciens uz Jura staļļiem Grobiņā. Kaut arī laiks bija pavēss un brīžiem lija, tika paspēts daudz – gan izjāde ar zirgu, gan šķēršļu trases uzveikšana, gan brauciens divjūgā un stāstījuma par zirgiem uzklausīšana, gan atpūta zem 160 gadus vecas mežābeles, gan bezmaksas frī un burgeru baudīšana.

P. S. Ir zināma jau 2019. gada kolekcijas grāmatas. Rudenī turpināsim!

View the embedded image gallery online at:
http://priekule.edu.lv/index.php/notikumi2#sigFreeId319c816f32

Draudzības festivāls Tirvā

Mūsu skola jau vairāk nekā 50 gadus piedalās draudzības festivālā, kurā iesaistās jaunieši no Tirvas, Priekules, Gdovas un Salantu skolas. Šogad festivāls notika Tirvā. Šis mums bija īpašs festivāls, jo skolā mācāmies pēdējo gadu.

Pirmās dienas vakarā notika nakts trase. Tika izveidotas jauktās komandas, lai mēs sadraudzētos ar jauniešiem no citām delegācijām. Mums tika doti dažādi uzdevumi. Viens no tiem bija atminēt dziesmu nosaukumus un to izpildītājus. Tas notika Tirvas kinozālē.

2. dienā notika suvenīru tirdziņš, modernā teātra izrāde ‘’Kukulītis’’, sporta spēles, kurā komandas piedalījās stafetēs un spēlēja volejbolu, nacionālais koncerts un diskotēka.

3. dienā bija ekskursija pa Tartū. Apskatījām pilsētas laukumu, bijām arī universitātē un pilskalnā. Ekskursijas beigās vidusskolas dejotāji pilsētas rātslaukumā nodejoja deju, ko iepriekšējā dienā dejoja nacionālajā koncertā. Pēc ekskursijas devāmies atpakaļ uz skolu, lai piedalītos popmūzikas koncertā ‘’ Fabrikas zvaigzne’’.

Šis festivāls mums atmiņā paliks ar garšīgu ēdienu, foršu kompāniju un dažādiem smieklīgiem atgadījumiem. Kā jau katru gadu, pirms festivāla dienas ir stresainas, visi ir nervozi un kašķīgi, bet tas pieder pie lietas. Beigu beigās viss bija labi, festivāls bija izdevies. Paldies skolotājiem , ka devāt mums iespēju pēdējo reizi piedalīties festivālā.

Lielu paldies sakām pedagogiem Valentīnai Remesei, Sanitai Pīlagerei, Lienei Sokolovskai, Agritai Hanzovskai, Agitai Rukutei, Zanei Važai, Kristapam Šteinbergam  par atbalstu gatavojoties festivālam un festivāla norises dienās. Paldies skolēniem, kas gatavojās un piedalījās festivālā, par ieguldīto darbu un entuziasmu. Paldies sakām arī Priekules novada pašvaldībai par atbalstu, lai Priekules vidusskolas skolēni varētu piedalīties festivālā. Un īpašu paldies sakām mūsu šoferītim Ivaram Vismanim, ka brauciena laikā varējām justies droši un komfortabli.

12. klases meitenes, skolotāja S. Pāvila

Fotogalerija

Skatuves runas konkurss

26. februārī 16 Priekules vidusskolas skolēni piedalījās skatuves runas konkursa 1. kārtā, lai noskaidrotu, kuri nākamnedēļ varēs piedalīties 2. kārtā, kas šogad notiks Krotē.

Skolotājas – Marika Šeflere, Agnese Razma, Dzintra Sleže, Lāsma Skudiķe, Valentīna Remese un Agita Zuļģe - konkursantus bija sagatavojušas tik labi, ka viņi ieguva tikai 1. un 2. pakāpes diplomus.

1. pakāpes diplomu un iespēju startēt 2. kārtā ieguva:

Adrians Kavalieris un Emīlija Gailīte no 1. klases,

Ralfs Jenkēvics un Raivo Kustovs no 2. klases,

Santa Fromane un Grieta Melānija Dreimane no 4. klases,

Beate Ešenvalde un Linda Grīsle no 7. klases.

2. pakāpes diplomu ieguva:

Amanda Zube un Elīna Pole no 1. klases.

Elizabete Minka no 4. klases,

Samanta Bluka un Kristiāna Bīmane no 7. klases.

Katrs konkursa dalībnieks tika vērtēts, ņemot vērā vairākus kritērijus – kā runātājs pasniedz domas atklāsmi, kāds ir dalībnieka kontakts ar klausītājiem, vai dalībniekam ir skaidra dikcija un artikulācija, vai repertuārs atbilst runātāja vecumposmam.

Skatuves runas konkursa 1. kārtas dalībniekus vērtēja žūrija: Rita Bruže un Liena Braže.

Paldies visiem par ieguldīto darbu!

Materiālu sagatavoja skolotāja Agita Zuļģe

25.janvārī Deju kolektīvu sadraudzības koncerts

Festivāls “Draudzība” 2018

No 11. līdz 13. maijam Priekulē norisinājās starptautiskais skolu sadraudzības festivāls, kas notika jau 53. gadu. Katru gadu festivālā piedalās četru valstu delegācijas. No Igaunijas- Tirvas ģimnāzija, Lietuvas- Salantu ģimnāzija, Krievijas- Gdovas vidusskola un Latvijas- Priekules vidusskola. Šogad bija pienākusi mūsu kārta uzņemt ciemiņus un rīkot festivālu.


Sagatavošanās darbi festivālam norisinājās jau krietnu laiku pirms tā norises. Pienākumu sadale, savu darbiņu padarīšana, priekšnesumu un pasākumu sagatavošana bija ļoti svarīga, un aizņēma diezgan lielu laika posmu no jauniešu un skolotāju ikdienas. Tā 11. maijs bija pienācis nemanot. Ap plkst. 15:00 sagaidījām pirmo delegāciju, tā bija delegācija no Lietuvas. Tad, pēc kāda laika, ieradās arī Igaunijas delegācija, un ap plkst. 17:00 ieradās arī Krievijas delegācija, kas bija mērojuši vistālāko ceļu. Sagaidījām delegācijas ar plakātiem, baloniem, dažādiem braucamrīkiem un skaļām ovācijām. Pēc ierašanās katrai delegācijai ir jāuzvelk mastā savas valsts karogs. Šo valstu karogi visu šo dienu garumā plīvoja pie mūsu skolas. Delegācijas iekārtojās klasēs, iepazinās ar attiecīgās delegācijas šefu klasi un pašu skolu. Pēc tā atklājām festivālu. Tika pacelts festivāla karogs, un festivāls oficiāli tika atklāts. Viens no interesantākajiem koncertiem un pasākumiem festivāla laikā ir estrādes koncerts. Šis koncerts noteikti neatpalika no iepriekšējo gadu koncertiem. Katra delegācija bija sagatavojusi dziesmas un dejas, kas šobrīd ir aktuālas un aizraujošas. Varēja redzēt, ka katrs dalībnieks patiešām uzstājās ar lielu prieku un vēlēšanos. Šogad festivāla programmā ieviesām, ko jaunu- nakts trasīti. Kad jau bija satumsis, dalībnieki devās skolas parka teritorijā, kur tika biedēti. Jāsaka, ka tas tiešām bija jaunums, bet jauniešiem tas patika! Vakarā norisinājās diskotēka, ar to festivāla pirmā diena bija noslēgusies.
Festivāla otrā diena aizsākās ar rīta rosmi. Svarīgākie dienas notikumi bija suvenīru tirdziņš, sporta spēles, radošās darbnīcas un nacionālais koncerts. Suvenīru tirdziņā katras valsts dalībnieki pārdod attiecīgās valsts suvenīrus, bet tas notiek loterijas veidā. Tam sekoja sporta spēles. Sportiskākie jaunieši no katras delegācijas piedalījās sporta spēlēs un stafetēs, bija arī līdzjutēju komandas, kas atbalstīja sportistus. Pēc sporta spēlēm delegācijas devās uz Priekules mūzikas un mākslas skolu, kur norisinājās radošās darbnīcas, kā arī mūzikas skolas audzēkņi sniedza koncertu festivāla dalībniekiem. Tālāk sekoja sagatavošanās nacionālajam koncertam, ko varētu nosaukt par vēl vienu no svarīgākajiem pasākumiem visa festivāla laikā. Ap plkst. 17:30 sākās gājiens no Priekules vidusskolas līdz Priekules kultūras namam. Gājienā katra valsts sauc savas delegācijas saukļus un dzied savas valsts dziesmas. Nacionālais koncerts bija iespaidīgs! Jaunieši reprezentēja savas valstis caur dziesmām un dejām. Šajā koncertā visspilgtāk parādās katras delegācijas patriotiskums un mīlestība pret savu valsti. Pēc koncerta visi devās atpakaļ uz skolu. Tā noslēdzās otrā festivāla diena.
Trešajā festivāla dienā nogurums ir jau pamanāmāks. Bet, spītējot tam, delegācijas devās ekskursijā uz Liepāju, kur apskatīja pilsētas ievērojamākos objektus un, protams, jūru. Krievijas delegācijai apskatīt jūru ir ekskluzīva lieta. Viņiem jūras ikdienā nav tuvumā, tāpēc šī delegācija vienmēr ir bijusi laimīga un ieinteresēta apskatīt mums diezgan ierasto jūru. Kad delegācijas atgriezās Priekulē, norisinājās skolu prezentācijas. Katra delegācija parādīja video, kurā parāda savu skolu, tās ikdienu un pasākumus. Pēc prezentācijām kopīgi veidojām atmiņu grāmatu, kurā ievietojām spilgtākos festivāla mirkļus. Pavisam ātri bija pienācis festivāla noslēgums. Delegācijas tika apbalvotas par festivāla laikā padarīto. Tika teiktas noslēguma runas un nolaists festivāla karogs. Karogs tika nodots Tirvas ģimnāzijas delegācijai, jo jau 2019. gadā festivāls norisināsies Igaunijā. Vēl pēdējās tikšanās reizes gan skolēniem, gan skolotājiem un jau ap pusnakti delegācijas pulcējās pie saviem autobusiem, notika atvadas no jaunajiem un arī iepriekšējos gados iegūtajiem draugiem. Visas delegācijas veiksmīgi nonāca savās mājās.
Šīs trīs dienas tiešām paskrēja vēja spārniem. Priekules vidusskola saka paldies ikvienam jaunietim, ikvienam skolotājam, ikvienam, kas palīdzēja šim festivālam notikt! Lielu paldies sakāma arī Priekules novada pašvaldībai, Priekules kultūras namam, Priekules mūzikas un mākslas skolas pedagogiem un audzēkņiem, un Priekules daudzfunkcionālajai sporta hallei par atbalstu festivāla laikā. Kopā mēs veidojām šo festivālu, kas tika ierakstīts festivāla vēsturē. Foto galerija šeit.

Kristiāna Auzniece Priekules vidusskolas 12. klases skolniece

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker