Karjeras izglītība

   Karjera ir cilvēka mērķtiecīga darbība savu profesionālo un personīgo mērķu sasniegšanai visa mūža garumā.

Karjera ir kaut kas tāds, ko mēs katrs veidojam, realizējam, īstenojam bieži vien neapzinoties, ka to sauc par karjeru!

        Veiksmīgs karjeras ceļš sākas ar sevis iepazīšanu un zināšanām par to, kas tu esi un ko tu vari piedāvāt savam nākamajam darba devējam. Pilnīgāk izzinot profesiju pasauli, sevi, tu uzzināsi par savām prasmēm un personības iezīmēm, kā arī labāk izpratīsi savu motivāciju, intereses, vērtības un darba vides apstākļus, kas ir piemēroti tieši tev.

       Tātad karjeras izglītība palīdz skolēniem:

  • Izprast sevi

  • Veidot pašapziņu

  • Izvērtēt savu pieredzi un sasniegumus

  • Apzināt savas stiprās un vājas puses

  • Plānot un vadīt savu karjeru

  • Novērtēt darba tirgus priekšrocības un trūkumus

  • Pētīt izglītības iespējas

  • Pieņemt lēmumu

 

karj

Karjeras izglītības pieejamie resursi

Priekules novada pedagoģe karjeras konsultante  

Liene Sokolovska

Tāl.nr. 29356809

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Skolā katru pirmdienu, P12 kab.

Skolas bibliotēkā pieejamie karjeras izglītības materiāli

Aktuāla informācija: skolas informatīvajos stendos

Interneta resursi:

www.viaa.gov.lv/Euroguidance

www.visc.gov.lv

www.profesijupasaule.lv

www.niid.lv

www.niid.lv-saturs-karjeras izvēles testi

Profesija iedvesmo

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 7. februārī   9.-12. klašu skolēni piedalījās pasākumā “Profesija iedvesmo”. Pasākums notika  Priekules vidusskolā. Skolēni tikās ar Mārtiņu Pakalniņu, kurš darbojas izklaides sfērā.  Pasākuma pirmajā daļā uzsvars tika likts  uz to, ka skola ir unikāla "iespēju zeme", jo iespējams apgūt pamatus visam, kas dzīvē var noderēt, kaut arī šajā vecumā tam grūti noticēt. Otrajā daļā Mārtiņš norādīja, kāda nozīme praktiskajā uzņēmējdarbībā  ir latviešu valodai, literatūrai, svešvalodai, matemātikai, fizikai, ķīmijai u.c. Pasākuma trešajā daļā uzņēmējs sniedza  neliels ieskatu -  "kā tas sākās" jeb “no idejas līdz realizācijai", kas ir uzņēmuma klienti, ko nozīmē zināt savu klientu. Pasākuma noslēgumā Mārtiņš sniedza nelielu ieskatu uzņēmējdarbības ētikā. Runāja par uzņēmuma un  klienta attiecībām, par  uzņēmumu kā sadarbības partneri,  par uzņēmumu (darba devējs) un darbinieks". Akcents tika likts uz solījumu turēšanu, laika plāna ievērošanu un attieksmi.

Pedagogs karjeras konsultante 

Liene Sokolovska

Karjeras atbalsta pasākums "Esi sportisks"

Nāc ēnot!

enudiena

Karjeras projekta pasākums - Atrunas vai panākumi

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 20. novembrī  9.-12. klašu skolēni piedalījās pasākumā “Atrunas vai panākumi”, kurš notika  Priekules vidusskolā, izaugsmes trenera vadībā. Viņu vadībā jaunieši  pārrunāja nepieciešamās cilvēkprasmes veiksmīgai karjeras attīstībai un panākumu gūšanai. Ar metodikas “Karjeras māja” palīdzību, skolēni guva zināšanas un pilnveidoja izpratni diskutējot par tēmu -  Ko nozīmē un ietver  karjera, un kas jāzina, lai karjeras izvēle būtu pietuvināta katra indivīda personībai. Ar interaktīvas metodikas – “Atrunas vai panākumi” palīdzību jaunieši  izzināja sevi, apguva komunikācijas prasmes, sekmēja emocionālās inteliģences attīstību, attīstīja sadarbības prasmes, pilnveidoja analītiskās prasmes, rosināja vēlmi uzņemties atbildību par savu dzīvi. Nodarbības laikā grupās tika noskaidroti pamatprincipi - Kāpēc labi cilvēki zaudē vai cieš neveiksmi? Kāpēc ir tik grūti pieņemt sev pareizo lēmumu? 10.-12.klašu skolēniem nodarbības laikā tika piedāvāts komunikācijas treniņš “Augļu tirgus”, kurā jaunieši iesaistījās ar lielu interesi.

Pasākumā noslēgumā bija novērtēšanas darbs un atgriezeniskā saite par paveikto.

Pedagogs karjeras konsultants 

Liene Sokolovska

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker