Karjeras izglītība

   Karjera ir cilvēka mērķtiecīga darbība savu profesionālo un personīgo mērķu sasniegšanai visa mūža garumā.

Karjera ir kaut kas tāds, ko mēs katrs veidojam, realizējam, īstenojam bieži vien neapzinoties, ka to sauc par karjeru!

        Veiksmīgs karjeras ceļš sākas ar sevis iepazīšanu un zināšanām par to, kas tu esi un ko tu vari piedāvāt savam nākamajam darba devējam. Pilnīgāk izzinot profesiju pasauli, sevi, tu uzzināsi par savām prasmēm un personības iezīmēm, kā arī labāk izpratīsi savu motivāciju, intereses, vērtības un darba vides apstākļus, kas ir piemēroti tieši tev.

       Tātad karjeras izglītība palīdz skolēniem:

  • Izprast sevi

  • Veidot pašapziņu

  • Izvērtēt savu pieredzi un sasniegumus

  • Apzināt savas stiprās un vājas puses

  • Plānot un vadīt savu karjeru

  • Novērtēt darba tirgus priekšrocības un trūkumus

  • Pētīt izglītības iespējas

  • Pieņemt lēmumu

 

karj

Karjeras izglītības pieejamie resursi

Ilze Krugale, Priekules novada pedagoģe karjeras konsultante

22308916, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Skolā katru pirmdienu, P12 kab.

Skolas bibliotēkā pieejamie karjeras izglītības materiāli

Aktuāla informācija: skolas informatīvajos stendos

Interneta resursi:

www.viaa.gov.lv/Euroguidance

www.visc.gov.lv

www.profesijupasaule.lv

www.niid.lv

www.niid.lv-saturs-karjeras izvēles testi

Izglītības iestāžu izstāde "Kur mācīties tālāk"

Lai iepazītos ar turpmākās izglītības iespējām Latvijā un ārvalstīs,7.februārī jaunieši no 9. un 10. devās uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur notika izglītības iestāžu izstāde “Kur mācīties tālāk?". Tā tika organizēta  projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ‘’Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs’’ ietvaros. Pasākumu rīkoja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Liepājas Raiņa 6. vidusskolu.
          Jauniešiem bija iespēja tikties ar 26 izglītības iestāžu pārstāvjiem, un līdz ar to, skolēni varēja iegūt plašu informāciju par mācību iespējām pēc pamatskolas un vidusskolas absolvēšanas, kā arī saņemt individuālas karjeras konsultācijas pie speciālistiem. 

Pedagogs karjeras konsultants

Liene Sokolovska

Nopelni pats

8. februārī  Priekules vidusskolā notika pasākums         “ Nopelni pats ”, kuru vadīja pašizaugsmes treneris Mārtiņš Geida. Pasākumā pulcējās Priekules vidusskolas un Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 4. klašu skolēni.  

Nodarbības laikā skolēni noskaidroja, kā  nopelnīt naudu mācoties  4. klasē, diskutēja par SMU – skolēnu mācību uzņēmumiem, uzņēmējdarbību un ideju ģenerēšanu.       Pasākuma laikā skolēni aktīvi uzdeva dažādus jautājumus, ko šodien var pārdot un nopirkt.

     Pasākums tika rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās

un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pedagogs karjeras konsultants

Liene Sokolovska

 

Tikšanās ar deju skolotāju un horeogrāfi Darju Aleškeviču

7.a un b klašu skolēni 24.janvārī tikās ar deju skolotāju un horeogrāfi Darju Aleškeviču projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.

 Pasākuma pirmajā daļā Darja stāstīja par savas karjeras veidošanu. Mācoties skolā, vēlējusies kļūt par biznesmeni, bet vēlāk dzīvē profesiju veiksmīgi saistījusi ar deju. Uzņēmējdarbību aizstājusi  vēlme mācīt kādam to, kas pašai ļoti pie sirds – dejot. Nu jau vairākus gadus Darja aktīvi māca gan maziem, gan lieliem dejotājiem saprast dejas kustību burvību.

Savukārt pasākuma otrajā daļā skolēniem bija iespēja izmēģināts deju soļus dejojot džaivu. 

 
Liene Sokolovska 
Pedagogs karjeras konsultants
 
Foto: Agita Rukute
 
 

 

Es-par sevi

11. janvārī 8. klašu skolēniem  “ “Es”- par sevi” pasākumu vadīja pašizaugsmes treneris Mārtiņš Geida.   Nodarbības laikā jaunieši diskutēja  par  modernās karjeras jēdzienu un tās saistību ar dzīves darbību. Izzināja pašizziņas nozīmi personības izaugsmē modernās karjeras jēdzienam un 21.gs darba tirgum. Iepazinās ar personības pilnveides veidiem un  radošās, kritiskās un abstraktās domāšanas attīstīšanu. Aktualizēja karjeras pamatjautājumu GRIBU – VARU – VAJAG atbilstoši vecumposmu attīstības īpatnībām.

Pasākums tiks rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Liene Sokolovska

Pedagogs karjeras konsultants

Foto: Agita Rukute

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker