20.janvārī Priekules vidusskolā notika Barikāžu atceres pasākums 8.-12.klašu jauniešiem.

Savās atmiņas un pārdomās dalījās tā laika dzīvas vēstures aculiecinieki: Milda Ozoliņa, Ainars Cīrulis, Guntis Šmuikšis, Dzintars Kudums. Paldies Annai Šilinei un Agrim Vasaram par atsaucību pasākuma veidošanā.

Savukārt vakarā Priekules kultūras namā jaunieši tikās ar barikāžu idejas autoru Odiseju Kostandu. Paldies visiem par atsaucību.

Agita Rukute

foto (Dans rozentāls)

Lai veicinātu jauniešu patriotismu un interesi par valsts aizsardzību un drošību, gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, no šī gada 23.oktobra līdz 5.novembrim jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem tika aicināti piedalīties fotogrāfiju konkursā „Tev mūžam dzīvot, Latvija!”. Jaunieši tika rosināti fotogrāfijā attēlot Latvijas valsts svētku svinēšanu, lietas, kas simbolizē nacionālo pašapziņu un lepnumu vai arī Latvijas dabu un pilsētvidi.
Jauniešu iesūtītās fotogrāfijas vērtēja komisija, ņemot vērā autora radošo ideju, ieguldītā darba apjomu, darba oriģinalitāti un māksliniecisko kvalitāti. Darbu vērtēšanas komisijā bija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un komisijas deputāti, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins un centra fotoredaktors-fotogrāfs, kā arī Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja pārstāvis un Saeimas fotogrāfs.
Konkursu rīkoja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Rekrutēšanas un jaunsardzes centru.
Žūrija kopumā vērtēja 187 fotogrāfijas, kuras konkursam iesūtīja 85 autori. Ņemot vērā iesūtīto fotogrāfiju lielo skaitu, žūrija par uzvarētājiem izvēlējās 14 darbus, kurus iesūtīja 13 autori.
No Priekules vidusskolas konkursā piedalījās 10.klases skolnieces Endija Ķervija un Lāsma Veidemane-paldies !
Noslēdzoties fotokonkursam jauniešiem „Tev mūžam dzīvot, Latvija!”, ir noskaidroti tā uzvarētāji.
Konkursa uzvarētāji ir: Justīne Atiķe no Rīgas 6.vidusskolas, Solvita Avota no Latvijas Universitātes, Evelīna Bantauska no Viesītes vidusskolas, Nacionālo bruņoto spēku kandidāte Una Ellere, Aivija Gritāne no Balvu Valsts ģimnāzijas, Dāvis Kairis no Rīgas 19.vidusskola, Jelena Levicka no Tukuma 3.pamatskolas, Dārta Liepiņa no Madlienas vidusskolas, Gita Pērkone no Aknīstes vidusskolas, Dainis Rižkins no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Kristīne Romanovska no Rīgas 72.vidusskolas, Monta Ševļakova no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Laura Ziediņa no Biznesa augstskolas “Turība”. Konkursa uzvarētājus gaida balva - Gaisa spēku aviācijas bāzes Lielvārdē apmeklējums.
Uzvarētāju darbi:
/www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157660977222116
Priekules vsk. skolotāja Agita Rukute.
P/s Foto Endija Ķervija, Priekules vsk. 10kl.

 Foto :Lāsma Veidemane -Priekules vsk. 10.kl. skolniece.

Anna Šiline 9.klase, Priekules vsk.

 Mana Latvija.
 
Latvija ir maza valsts, kuru mēs -latvieši - mīlam.
Nav nozīmes, vai esam ārzemēs vai tepat -Latvijā, mūsu mīlestība jau tamdēļ nemazinās.
Es Latviju mīlu un vienmēr mīlēšu, pat, ja man nāksies aizceļot pasaules ceļos, es Latviju-mūsu tēvu zemi- savā sirsniņā esmu ieslēgusi.
Esmu Latvijas jaunsargs, es ar to lepojos, jo esmu patriote.
Latvijas himnā ir vārdi: "Dievs, svētī Latviju!"-šie vārdi mani vienmēr uzrunā.Lūk, šīs sajūtas ir neaizstājamas un neaprakstāmas.Būt latvietim šodien, tas ir svarīgi.
Vai zini, kādas ir manas izjūtas Dziesmu svētku laikā, kad dziedu "Saule, pērkons , Daugava"?
Vai zini,kādas ir manas izjūtas , kad kopā ar svešiem jauniešiem dziedu "Saule Latvi sēdināja", kad plīvo simtiem mazu Latvijas karodziņu..?
Mana sirds ir pati Latvija un es esmu Latvija. 
    Mans gods ir viņas gods.
    Būt latvietim šodien, tā ir atbildība par savu valodu, par kultūru, par tradīcijām, par ģimeni, par piederību latviskai videi.
   Es esmu Latvijai piederīga.

Foto :Agita Rukute
Ideja:Torte Latvijas dzimšanas dienā!
         2.kl skolnieces Elisas mamma Ksenija.


 
2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker