Uzņem viesskolēnu

majaslapai

Labdien!

Pašvaldību un vispārizglītojošo skolu vadībai būtiski pievērst uzmanību novada vidusskolu attīstīšanai un skolēnu piesaistei, īpaši laikā, kad skolu skaits Latvijā sarūk. Bezpeļņas brīvprātīgo organizācija „AFS Latvija” Starpkultūru programmas” piedāvā vienu no risinājumiem, kā piesaistīt skolēnus reģionu skolām un veidot vispusīgas skolas tēlu, - uzņemt savā reģionā un skolā ārvalstu viesskolēnus.

Uzņemot reģionos ārvalstu viesskolēnus, skola iegūst ne tikai papildu skolēnus, bet arī starpkultūru pieredzi, ko gūst ikviens skolas audzēknis. Vairāk kā 25 gadu pieredze liecina, ka apmaiņas programmas jaunietis skolā ikdienu padara radošāku, interesantāku un krāsaināku. Uzņemot ārvalstu jaunieti savā skolā, ieguvēji ir visi – skolēni uzzina daudz ko jaunu par citas valsts tradīcijām, ikdienā praktizē angļu valodu, savukārt skolotāji uzzina daudz ko jaunu par citas valsts izglītības sistēmu.

Lai viesskolēns nonāktu reģiona skolā, ārvalstu skolēnam konkrētajā reģionā ir jānodrošina viesģimene. Kā liecina pieredze, ārzemju viesskolēni ir priecīgi mācīties reģionu skolās, jo tādā veidā veiksmīgāk iemācās latviešu valodu, tāpat jāuzsver, ka ārvalstu skolēniem mazākā klases kolektīvā mācības apgūt ir vienkāršāk.

Ja arī Jūsu reģions vēlas, lai izglītības iestādē mācītos ārvalstu skolēni, padarot skolas vidi radošāku, priecāsimies sniegt papildu informāciju par iespēju kļūt par viesģimeni kādam no ārvalstu vidusskolēniem, lai iedrošinātu skolēnu vecākus uzņemt ģimenē viesskolēnus. Tāpat labprāt sniegsim papildu informāciju par „AFS Latvija” iespējām kā Jūsu skolotājiem, tā skolēniem un viņu vecākiem.

Ja Jūs interesē viesskolēnu mācību iespējas Latvijas skolās un vēlaties saņemt papildu informāciju, gaidīsim Jūsu ziņu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Priecāsimies sniegt papildu informāciju!

Ar cieņu

„„AFS Latvija” Starpkultūru programmas”

Uzņemšanas koordinatore

Ilze Liepiņa

Aicinām uzņemt ārvalstu viesskolēnus savās mājās

Bezpeļņas organizācija „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” aicina ikvienu ģimeni Latvijā kļūt par viesģimeni kādam ārvalstu skolēnam, tādā veidā daloties ar savu pieredzi un tradīcijām, kā arī iegūstot jaunu ģimenes locekli un draugu uz mūžu. Ārvalstu apmaiņas skolēni Latvijā ieradīsies jau augustā, uzsāks skolas gaitas kādā no Latvijas skolām un pavadīs šeit 2018./2019. mācību gadu, iepazīstot Latvijas kultūru, valodu un tradīcijas.

Lasīt tālāk ...

„Maziem mirkļiem ir liela nozīme” 1000 idejas laika pavadīšanai ar bērniem

Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” ietvaros izstrādāts informatīvais materiāls, kurā apkopotas 1000 idejas, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem līdz pat pilngadībai.

Šo informatīvo e-bukletu var saņemt ikviens interesents, jo tas ir brīvi lejupielādējams: https://goo.gl/quz9k4

Informatīvajā materiālā idejas ir strukturētas atbilstoši bērnu vecumam. Katrai vecuma grupai e-bukletā ir piedāvātas aktivitātes gan telpās, gan ārā, gan arī idejas, kā īsināt laiku interesanti un saturiski, braucot sabiedriskajā transportā vai auto. Protams, aktivitāšu iespējas ir variējamas atbilstoši katras ģimenes interešu lokam. Informatīvajā materiālā ir iekļauti arī dažādi jautājumi, mudinot bērnus, izzināt atbildes, un diskutēt, rosinot radoši kopā pavadīt laiku.

Apdrošināšana pirmklasniekiem

DāvanJūsu pirmklasniekam!

attels1

Mēs zinām, ka skolas gaitu uzsākšana ir svarīgs notikums gan Jums, gan Jūsu bērnam.  Lai šis laiks būtu ne tikai zinību pilns, bet arī drošs, dāvinām Jūsu pirmklasniekam apdrošināšanu 1500 EUR apmērā visam pirmajam mācību gadam.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana darbosies 24 stundas katru nedēļas dienu neatkarīgi no bērna  atrašanās vietas – skolā, mājās vai sporta treniņos, Latvijā vai ārzemēs. Apdrošināšanas izmantošana neradīs vecākiem  nekādus izdevumus vai saistības.

Mūsu mājaslapā www.seb.lv/pirmklasnieks varat reģistrēt savu pirmklasnieku un uzzināt vairāk par mūsu piedāvājumu.

Lai drošas un aizraujošas pirmās mācību stundas! Jūsu SEB Dzīvības apdrošināšana

 

 

Bateriju vākšanas konkurss

“Tīrai Latvijai”

2016./17. mācību gads

 

Konkursa mērķis

         Veicināt audzēkņi un skolēnu izpratni par izlietoto bateriju kaitīgumu.

         Rosināt bērnus caur praktisku darbību ikdienā samazināt apkārtējas vides piesārņojumu ar videi bīstamiem atkritumiem.

Bateriju vākšana

        Konkursa ietvaros drīkst nodot tikai izlietotas baterijas.

         Minimālais bateriju izvešanas apjoms 30 kg (visai skolai kopā).

 

Konkursā var piedalīties divās kategorijās:

         Pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu izglītības iestādes audzēkni.

        Pēc visvairāk savāktā bateriju daudzuma izglītības iestādē.

 

 

 

Bateriju vākšanas kārtība Priekules vidusskolā

        Baterijas tiek nodotas skolas bibliotēkā speciālā konteinerā.

Konkursi Priekules vidusskolā.

        Aktīvākā klase (uzskaiti veic skolas klases audzinātājs),

        Aktīvākais  skolēns (uzskaiti veic klases audzinātājs),

        Balvas tiek pasniegtas 1.- 3. vietai.

Beigu termiņš bateriju vākšanai 2017.gada 28.februāris.

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker