Starptautiskais Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls

Skolēnu mācību uzņēmums "ScanCart" ar savu ideju izcīnīja iespēju piedalīties biznesa izglītības biedrības Junior Achievemenet - Young Enterprise Latvija(JA - YE Latvija) Starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumu(SMU) festivālā, kas notika no 7.-9.aprīlim Rīgā, kurā pulcējās 15 valstu 400 jaunieši ar 85 izveidotiem SMU un 100 skolotāji.

"ScanCart" dibinātāji Priekules vidusskolas izglītojamie: Dans Rozentāls (10.kl.), Elvis Edgars Saulītis (11.kl.), Gatis Girdenis (10.kl.), Emīls Rubezis (10.kl.) .
Festivāla gadatirgus norisinājās 8.aprīlī modes un izklaides centrā Rīga Plaza, kur centra apmeklētājiem bija iespēja pašiem savām acīm iepazīties ar jauniešu produkciju un to arī iegādāties. Skolēnu mācību uzņēmumu sasniegumus vērtēja kompetenta žūrija no 17 dažādiem uzņēmumiem. Žūrija izvērtēja jauniešu sasniegumus divās kārtās, nosakot labākos SMU vairākās kategorijās - sociāli atbildīgs bizness, inovatīvs produkts, labākā pārdošanas komanda, labākais stends un labākā video reklāma.
Kopumā Latviju festivālā pārstāvēja 15 skolēnu mācību uzņēmumi. Kā atzina festivāla žūrija, latviešu jaunieši starptautiskajā konkursā bija ļoti konkurētspējīgi un labi gatavojušies. Lai arī galvenās balvas šoreiz neieguva. Festivālā kopumā piedalījās 85 skolēnu mācību uzņēmumi no 15 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Turcijas, Zviedrijas, Vācijas, Austrijas, Norvēģijas, Krievijas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Somijas, Dānijas, Portugāles, Beļģijas un Igaunijas.
Šajā pašā laikā norisinājās biznesa plānu aizstāvēšana. No mūsu skolas arī bez SMU ScanCart piedalījās SMU NeBreLo(Laura Saulīte, Krista Hūna -10.kl.).
Jauniešiem tas bija lielisks treniņš un iespēja pārdomāt par nākotni, par uzsāktās darbības turpināšanu.
Paldies vēlamies izteikt Priekules novada uzņēmēju klubam par finansiālo atbalstu SMU ScanCart, kā arī Ilgonim Šteinam par dalībmaksu jau otro gadu, lai mūsu skola varētu piedalīties JA - YE Latvija visos organizētos konkursos un pasākumos.

Festivāla ietvaros 7.aprīlī norisinājās arī Starptautiskā Skolotāju konference "101 metode uzņēmējspēju un līderības attīstīšanai", kuras atklāšanā svinīgu uzrunu teica Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, uzslavējot Latvijas skolēnu prasmes un aktīvu iesaistīšanos Junior Achievement programmās un aicinot apgūt arī citu valstu pieredzi, lai veicinātu sabiedrības izaugsmi, kā arī solot ciešāku IZM un JA-YE Latvija sadarbību nākotnē.

Starptautiskais Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls Rīgā notika jau sesto gadu. Tā mērķis ir nodrošināt Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumiem praktiskās uzņēmējdarbības pieredzi starptautiskā līmenī, vienlaikus sniedzot iespēju Latvijas jauniešiem iedvesmoties uzņēmējdarbībai un gūt pieredzi no vienaudžiem citās valstīs.
Priekules vidusskolas skolotāja Gunta Kuzmina.