STARPTAUTISKAIS DRAUDZĪBAS FESTIVĀLS PRIEKULĒ.

Š.g. 9., 10.,11.maijā sIMG 6337tarptautiskais Draudzības festivāls notiks Priekulē.
 1965.gadā skolas kolektīvs direktores A.Vilcānes un vēstures skolotājas L.Zēbergas vadībā aizsāka jauku tradīciju-Draudzības festivālu, kur pirmajos svētkos piedalījās delegācijas no Tirvas (Igaunija), Salantu un Skodas vidusskolām (Lietuva).Vēlāk draugu pulks paplašinājās: iesaistījās Gdovas vidusskola (Krievija) un Viveru vidusskola (Baltkrievija).Atsevišķos draudzības svētkos ir piedalījušās arī Krugoļecas pamatskolas(Ukraina) un Tulūzas vidusskolas (Dānija) delegācijas.
Jāsaka, ka dažādiem politiskiem laikiem mainoties, tradīcija ir saglabājusies līdz mūsdienām, un katru gadu festivāla norises vieta mainās.To organizē draugu skolas pēc kārtas. Draudzības festivāls ir lieliska iespēja jauniešiem apmeklēt kaimiņu valstis, iepazīt viņu kultūru un tradīcijas, iegūt jaunus draugus, pārbaudīt praksē krievu un angļu valodas zināšanas,kopīgi sportot, dejot, debatēt...un 3 dienu garumā protams ar godu pārstāvēt savu valsti, savu pilsētu un savu skolu. Protams, ka arī pedagogi ir iesaistīti gan dažādu pasākumu sagatavošanas procesos, gan prezentācijās, gan pedagoģiskajās debatēs.
Šīs dienas bagātina visus, sekmē pieredzes apgūšanu, rada jaunas idejas un mērķus.
Tas ir skolēnu un pedagogu ilgstošs darbs visa mācību gada garumā, lai pavasarī šie svētki var notikt.
Vienmēr liels atbalsts ir saņemts no skolas adminstrācijas, pilsētas pašvaldības un dažādiem privātiem uzņēmējiem.
Aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus atbalstīt festivāla norisi mūsu pilsētā, atbalstot dažādu pasākumu norisi.
Īpaši aicinām 9.maijā uz Eiropas dienas atklāšanas pasākumu un koncertu;10.maijā - uz nacionālo svētku koncertu;11.maijā-suvenīru tirdziņš un Mātes dienai veltīts koncerts, kā arī uz citiem pasākumiem.
Festivāls ir svētki draudzībai, pavasarim,mieram, sadarbībai!
Lai mums visiem kopā izdodas jaukas svētku dienas!
Priekules vidusskolas skolotāja Agita Rukute.