Domājot par drošību.

Pirmdien, 14. aprīlī, Priekules vidusskolas 11. un 12.klašu jaunieši tikās ar priekulnieku, mūsu skolas absolventu Zigmāru Rihteru.

Zigmārs šobrīd ir seržants Zemessardzes 54.Inženiertehniskajā bataljonā nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotā.

Zigmārs savā prezentācijā stāstīja par bataljona galveniem uzdevumiem:

- sniegt inženiertehnisku atbalstu bruņoto spēku vienībām;

- neitralizēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus Latvijas teritorijā un starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās.

Bataljona NMN rota ik gadu visā Latvijas teritorijā neitralizē vairākus tūkstošus dažāda kalibra strēlnieku munīcijas, artilērijas lādiņus, mīnmetēju mīnas, aviācijas bumbas un citus sprādzienbīstamus priekšmetus.Zigmārs sava stāstījumā minēja arī savu pieredzi NATO misijās Āfrikā, Afganistānā, Bosnija, Kosovā un Irākā.

Bet vislielāka jauniešu interese un saruna izvērsās ap dažādiem sprādzienbīstamiem priekšmetiem, jo arī Priekules puse glabā dažādu karu un armiju lādiņu, mīnu, bumbu u.tml. noslēpumus.

Pateicoties arī šādiem cilvēkiem, mēs varam dzīvot drošībā!

Agita Rukute, Priekules vsk. skolotāja.