Rakstīšanas svētki

2014. gada 15. novembrī plkst. 11.00 Liepājas Universitātes telpās tika atklāti rakstīšanas svētki "Rakstīt pareizi ir modē". Šādi svētki Liepājā tika organizēti pirmo (cerams, ka ne pēdējo) reizi. Tā kā dzīve ir nesaraujami saistīta ar latviešu valodu, ko lieto sadzīvē, mācību iestādēs, uzņēmumos un kultūras iestādēs, kļūt par svētku dalībnieku bija aicināts ikviens, neatkarīgi no vecuma, izglītības, dzimtās valodas, skolas beigšanas gada un latviešu valodas zināšanām.
Tika realizēta svētku iecere – dalībnieki rakstīja Sandras Vensko veidoto diktātu "Liepājas gadalaiki", kuru lasīja Liepājas teātra vecākās paaudzes aktieri Jānis Dreiblats un Ilga Martinsone un deputāts Valdis Skujiņš.
Kamēr tika laboti uzrakstītie diktāti, kopskaitā tie bija 67, dalībniekiem bija iespēja noklausīties Lindas Lauzes priekšlasījumu "Latviešu valoda Liepājas ielās" un noskatīties Ināras Kalnarājas Tautas teātra iestudētos fragmentus no Olafa Gūtmaņa izrādes "Es dzīvoju starp ezeru un jūru".
Svētku noslēgumā katrs diktāta rakstītājs saņēma apliecinājumu un dāvaniņu par piedalīšanos šajā pasākumā. Pie īpašām balviņām tika tie, kuriem rakstīšanā bija veicies vislabāk, divas no tādām atceļoja arī uz Priekuli.
Rakstīšanas svētkus apmeklēja arī Priekules vidusskolas skolēni Agate Jerika (6.a klase), Diana Mitkova, Anna Lobova (8. klase), Kristiāna Auzniece, Alīna Ešenvalde, Endija Ķervija, Elizabete Balode (9. klase) un Orests Ozols (10. klase) kopā ar skolotājām Agitu Zuļģi un Ilonu Zuļģi. Tā kā vidējais kļūdu skaits diktātā bija 26 kļūdas, skolotājas uzteic mūsu skolas audzēkņus, jo viņiem kļūdu skaits bija krietni vien mazāks. Paldies skolas direktorei Irinai Tiesnesei un skolēnu vecākiem, kuru palīdzība bija nenovērtējama, lai mums būtu iespēja piedalīties latviešu valodai veltītajos svētkos!
Rakstīšanas svētku organizētāji cer, ka šāds pasākums varētu turpināties vismaz līdz Latvijas simtgadei un notikt ne tikai Liepājā, bet arī citās pilsētās. Lai izdodas!

Skolotājas A. Zuļģe un I. Zuļģe