Priekules vidusskolā notiks pasākums „Award diena”

Trešdien, 21.oktobrī Priekulē ieradīsies Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašizaugsmes programmas Award vēstneši – programmas Award nacionālā koordinatore un Ginesa rekorda turētājs un ceļotājs Kārlis Bardelis. Vizītes laikā Award vēstneši iepazīstinās interesentus ar programmu Award un tās praktisko pienesumu dalībnieku dzīvē un vietējā sabiedrībā.

Pasākuma „Award diena” programma paredz, ka vispirms visi pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar programmu Award. Pēc prezentācijas jaunieši varēs piedalīties Kārļa Bardeļa lekcijā “Piedzīvojums dzīves garumā!”. Paralēli jauniešu aktivitātēm, Award nacionālā koordinatore, sarunā ar skolas darbiniekiem, pavēstīs to, kā programma Award papildina formālo izglītību un kā ikviens interesents, kurš ir vismaz 18 gadus vecs, var palīdzēt programmas īstenošānā.

Pasākums, ko organizē Valsts izglītības satura centrs, Priekules vidusskolā sāksies plkst. 11.00, tā  kopējais garums - 80 minūtes.

„Award diena” aktivitātēs aicināti piedalīties 7.-9.klašu skolēni, Priekules vidusskolas un citu Priekules novada skolu darbinieki un jauniešu organizāciju darbinieki.

Programma Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956.gadā
dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, vācu pedagogs Kurts Hāns un pirmās veiksmīgās Everesta ekspedīcijas vadītājs lords Hants. Programma mūsdienās darbojas 140
pasaules valstīs. No 2006. gada programma Award pieejama arī Latvijā, kur to īsteno Valsts
izglītības satura centrs. Programmu piedāvā daudzās Latvijas skolās un
jauniešu centros.

Programmas trīs līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu
laika periodu darbojas savu mērķu sasniegšanai četrās jomās – apgūst
prasmes, veic brīvprātīgo darbu, nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm un dodas
piedzīvojumu ceļojumā. Kad visi mērķi ir sasniegti, jaunieši  īpašā apbalvošanas pasākumā saņem starptautiski atzītu apbalvojumu un sertifikātu.

Informāciju sagatavoja:

Katrīna Sprudzāne,
Valsts izglītības satura centra vecākā referente