Ar EESK pārstāves viesošanos Priekules vidusskolā 23. februārī sākas gatavošanās Eiropas jauniešu debatēm

Latvijas skolēni paudīs viedokli par migrāciju Eiropā

Ar EESK pārstāves viesošanos Priekules vidusskolā 23. februārī sākas gatavošanās Eiropas jauniešu debatēm

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) locekle Gunta Anča 23. februārī dosies uz Priekules vidusskolu, lai sagatavotu skolēnu delegāciju dalībai Eiropas jauniešu debatēs “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi”, kas notiks 2016. gada 17.–19. martā Briselē.

Gatavojoties šim pasākumam, kura uzmanības centrā šogad būs migrācija Eiropā, G. Anča tiksies ar 12.klases skolēniem, kā izraudzītajiem trim pretendentiem, kas dosies uz Briseli. Viņa iepazīstinās ar EESK darbību un šo institūiju, kā iespēju ikvienam Eiropas pilsonim iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesā. Pasākumā Briselē piedalīsies skolēni no visas Eiropas, un viņu uzdevums būs piedāvāt konkrētus aktivitātes skolās, klubos u. c., ar kurām veicināt gados jaunu migrantu efektīvu integrāciju Eiropas sabiedrībā.

No vairāk nekā 400 pieteikumiem, kas iesniegti no 28 ES dalībvalstīm un pirmo reizi arī no 5 kandidātvalstīm (Albānijas, Turcijas, Melnkalnes, Serbijas un bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikas), ir izraudzītas trīsdesmit trīs skolas. No Latvijas tā ir Priekules vidusskola. EESK šo pasākumu rīko jau septīto gadu pēc kārtas, lai nodrošinātu, ka ES politikas veidošanā tiek ņemtas vērā jauniešu domas, pieredze un idejas.

Savā pieteikumā Priekules vidusskola paskaidroja, kāpēc tā vēlas piedalīties šajā pasākumā: “Migrantu integrācijā ir jāiegulda ievērojamas pūles, lai vairotu izpratni, mainītu kultūras modeļus un veicinātu īstu daudzveidības modeli, kurā atsevišķiem indivīdiem vairs nav noteikti jāpieder kādai etniskajai kopienai, lai varētu aizstāvēt savas tiesības. Vidē, kurā ir atzītas vairākas identitātes, mazināsies kultūras komponenta nozīme un debates par integrāciju vairs nekoncentrēsies uz kultūras sašķeltību. Šajā pēcintegrācijas realitātē gados jauni migranti un migranti vispār tiks uzskatīti vienkārši par indivīdiem.”

Gunta Anča, kas proaktīvi aizstāv cilvēku ar invaliditāti tiesības, ir EESK locekle kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai 2004. gadā. Kopš 2002. gada viņa vada Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju SUSTENTO, kopš 2005. gada ir Eiropas Cilvēku ar invaliditāti foruma valdes locekle un kopš 2014.gada šīs organizācijas vice-prezidente. G. Anča ir aktīvi darbojusies arī dzimumu līdztiesības veicināšanas jomā un kopš 2006. gada ir Eiropas Sieviešu lobija valdes locekle.

Lai apmainītos ar idejām un informāciju, Latvijas skolēni ar Facebook vai Twitter starpniecību jau tagad var sazināties ar skolēniem no pārējām skolām, kuras piedalīsies pasākumā.

Sīkāku informāciju var iegūt, sazinoties ar

Daniela Marangoni, EESK preses sekretāri

Tālr.: +32 2 546 8422

vai

Guntu Anču, EESK Latvijas pārstāvi
E-pasts:

Tālr.: +371 29411488

_______________________________________________________________________________

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja nodrošina organizētas pilsoniskās sabiedrības dažādu ekonomisko un sociālo aprindu pārstāvību. Komiteja ir institucionāla konsultatīva iestāde, kas izveidota ar 1957. gada Romas Līgumu. Tās padomdevējas funkcijas dod iespēju Komitejas locekļiem, tātad arī viņu pārstāvētajām organizācijām, piedalīties ES lēmumu pieņemšanas procesā. Komitejā ir 350 locekļi no visas Eiropas Savienības, un viņus ieceļ Eiropas Savienības Padome.