ES programmēšanas nedēļa

WhatsApp Image 2022-10-21 at 19 28 38 9

ES programmēšanas nedēļa

No 8.-23.oktobrim visā pasaulē atzīmē ES programmēšanas nedēļu jeb #codeweek. Šogad pasākumam aprit apaļi 10.gadi. Arī Priekules skolas skolēni pieņēma izaicinājumu piedalīties pasākumā. Skolēni uzzināja, kā top digitālās mākslas veids – Pikseļu māksla.

un 6.klašu skolēni izmantojot speciālu tiešsaistes programmu veidoja kustīgus pikseļu mākslas spēļu objektus. Katram bija iespēja izveidot savu animēto tēlu.

Sarežģītāks uzdevums bija 7.-9.klašu skolēniem, kuri pievienojās Zemgales vidusskolas idejai un mēģināja izveidot slavenās Leonardo Da Vinči gleznas “Mona Lisa” pikseļu mākslas darbus. Kā atzina skolēni, šis patiešām bija izaicinājums, jo darbu viņi veica aprēķinu programmā Microsoft Excel, izmantojot nosacījuma formatēšanas formulas.

Agija Braže -datorikas skolotāja.