Dabas dienas " PAPES DABAS PARKĀ

pape2  pape

Dabas dienas " PAPES DABAS PARKĀ/ Nature Park Pape!

22.septembrī mūsu 7.a un 8.a klase kopā ar savām audzinātājām A.Ešenvaldi un Z.Strelēviču atzīmēja ''Dabas dienas” .

Skolēniem bija iespēja doties mācību ekskursijā un pavadīt aizraujošu mācību dienu dabas parkā “Pape”.

Mācību dienas pirmajā daļā Pasaules Dabas Fonda eksperti sniedza ieskatu un rosināja uz diskusiju par vides un dabas jautājumu aktualitāti šobrīd ,un bioloģiskās daudzveidības nozīmi.

Savukārt dienas otrajā daļā jaunieši dabas parka “Pape” reindžera Jana Van Der Veina vadībā devās “ekspedīcijā”, lai savām acīm saskatītu sakarības un procesus dabā, kas raksturīgi tieši šai dabas teritorijai:uzzināt par bioloģiskās daudzveidības nozīmi ,izprast dabas stāvokli Latvijā, kā arī sastapās ar savvaļas zirgiem Konik polski un tauriem.

Pēc ekspedīcijas skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas par dabu, piedaloties viktorīnā, kā arī kopīgi apspriest mācību dienas laikā uzzināto un dalīties iespaidos.

Mājupceļā apskatīja Pūsēnu kalnu - visaugstākā Baltijas jūras piekrastes kāpu Latvijā, kuras absolūtais augstums ir 37 metrus virs jūras līmeņa, apmeklēja pastaigu laipu ar skatu uz jūru Bernātos, jūras krastā sabūvēja smilšu pilis un kaldināja plānus braucieniem nākotnē.

"Dabas dienas" tiek īstenotas ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

Paldies jauniešiem un pedagogiem!