11.klases mācību ekskursija Vaiņodē

Publicēšanas datums

395057413 188366464329659 6265051249189125586 n

Leišmalītes fenomens -cilvēki, daba, darbs.

24.11. braucām  uz Vaiņodi.

Vaiņodē - ziemīga noskaņa.Visi priecīgi, jo ziemas prieki klāt!11.klases jaunieši izbaudīja šo noskaņu visas ekskursijas laikā.

Vienmēr prieks par cilvēkiem, kuri par savu darbu vai hobiju stāsta aizraujoši, interesanti, viņiem mirdz acis un staro sirds!Tas ir iedvesmojoši!

Jura Beloivana privātkolekcijā apskatāmas vairāk nekā 200 šujmašīnas no dažādām valstīm. No 19.gs. beigām , ceļojot noteikti 100 gadu ceļā! Un kas par stāstiem!!

Par šujmašinu firmām, valstīm, vēsturi un šodienu! Paldies!

Vaiņodes pils teritorijā mūs ekskursijā pavadīja Aleksejs Jackevičs, apmeklējām Lielbātas avotu.Lielbātas avots ir dabīgais dzidravots - lielākais Latvijā un viens no retajiem Ziemeļeiropā, kas zemes virspusē no dzīlēm iznes bioloģiski aktīvu un pareizi strukturētu ūdeni. Lielbātas dzidravots tek no rietumiem uz austrumiem pretī saulei, tāpēc jau izsenis tiek uzskatīts par maģisku, pat svētu, kam piemīt dziednieciskas spējas. Avots 1x pieminēts 1253.g. un līdz šim brīdim turpina savu plūdumu.

Par iespēju apskatīt Vaiņodes lidlauku- paldies sakām Sergejam Rodionovam. Te gan pašķirstījām vēstures lappuses militāram lidlaukam un arī Vaiņodes dirižabļu lidostai.Iespaidīgi.

Volzbaha kalns ir lieliska atpūtas vieta šodien, arī te mēs baudījām ziemas priekus un stāstu, kā no idejas tapa skaista , gleznaina atpūtas vieta .

Beķerejas un mājas kafejnīcas īpašniece Ineta Zveja mūs viesmīlīgi sagaidīja , izvadāja , izrādīja, pastāstīja, kā no idejas ir radies projekts un no projekta -reāls ieguldījums.Vaiņodes beķereja ir vieta, kur iespējams iegādāties ar mīlestību gatavotu maizi un gardumlietas, ceptas lielā, ar malku kurināmā, maizes krāsnī.Un te mēs garšigi paēdām.Paldies!

Paldies visiem par lielisko dienu , pieredzi, stāstiem Vaiņodē!Mēs te noteikti atgriezīsimies!Paldies Mārai Tamužai par lielisku sadarbību!Paldies skolas direktorei Sandrai Grosbergai par atbalstu.

Agita Rukute

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker