Valsts valodas diena

WhatsApp Image 2024-10-16 at 18 34 03 2

15.oktobrī Priekules vidusskolā atzīmēja valsts valodasdienu. Aktīvie EPVS jaunieši - Kristians Bubļausks, Gita Gūža, Ričards Kubuliņš un Agate Pomerance devās ciemos pie 4.klases .Kristians Bubļausks/8.akl./ apkopoja svarīgākās atziņas.• Stundas sākumā iepazīstinājām skolēnus, kas esam unkādēļ esam ieradušies pie viņiem.• Pastāstījām, kad un kāpēc radusies valstsvalodas diena, kā arī par to ,kas bija idejas ierosinātājs.• Kopā skatījāmies filmiņu par mūs latviešu valodas vēsturisko ceļu.• Minējām krustvārdu mīklas• Dāvinājām arī konfektes-kā jau svētkos!• Katrs no skolēniem veidoja zīmējumu, ar ko viņiemasociējas latviešu valoda, un izveidojām izstādi uz tāfeles.• Šī bija laba pieredze -mums EPVS jauniem aktīvistiem.• Izdevās laba sadarbība gan ar skolotāju gan ar skolēniem. Esam gandarīti ka skolēni no stundas devās prom ar smaidiem sejā.

15. oktobrī aiz loga rudens ieskrējies izrādīja savu krāšņumu. Valsts valodas dienai par godu 9.b un 11. klase piedalās tiešsaistes konkursā. Tik daudz dažādu emociju.Latviešu valodas skolotāja Agita Zuļģe stāsta. "Prieks par jautājumiem, uz kuriem var atbildēt, sajūsma, ja kādu atbildi izdodas uzminēt. Gandarījums, ka gatavošanās konkursam, ļauj sajust to īpašo sajūtu- šo es zinu! Vilšanās par nepareizi piespiesto atbildi, jo nav precīzi izlasīts jautājums. Uzmundrinājums komandai, kura kādā kārtā iekļūst starp labākajiem 20. Sekojām līdzi un turējām īkšķus par Ilonu Balandi, kura arī piedalījās šajā izaicinājumā. Rezultāti labi. Vislielākais prieks par Ilonu-kopvērtējumā 15 vieta."Visiem liels paldies par latviešu valodas dienas atzīmēšanu.