DROŠĪBAS DIENA -2015

Publicēšanas datums Autors Agita Rukute

18.septembrī Priekules vidusskolā notika mācību stundas, kurās izglītoja skolēnus un skolotājus dažādos drošības jautājumos.

Skolēni tikās ar valsts policijas darbiniekiem S.Varnovsku,A.Viršilu,M.Kravčenko un Runci Rūdi, kur kopā pārrunāja ceļu satiksmes noteikumus, kā pazīst un ievēro ceļa zīmes, kā arī visa veida drošību, par ko atbild policijas darbinieki.Jaunāko klašu skolēni aptaujā atzinuši, ka patika arī drošibas puzles salikšana un policistu jautājumi viņiem.

Ļoti svarīga dažādos negadījumos ir pirmā palīdzība, tāpēc arī skolas medmāsa I.Reinšmite rādīja, kā pareizi jāelpina cilvēks(šajā reizē lelle), kā jānovieto galva dažādu traumu gadījumā un aicināja arī izglītojamos praktiski pielietot zināšanas nepieciešamības gadījumā. Skolēni atzina, ka svarīgi viņiem bija iemācīties un gūt priekšstatu par to, kā pareizi apsiet, apbindēt roku, galvu utt.

Elektrība ir kļuvusi par mūsu ikdienas draugu, ja vien mēs to lietojam pareizi.”Spēlē ar elektrību vienmēr zaudēsi tu!”-tā rakstīts uz plakātiem, uzlīmēm, bukletiņiem,kurus skolēniem dāvināja AS “Sadales tīkls” elektroinženiere D.Gulbe un Priekules ekspluatācijas meistars Ā.Troika.Arī nodarbībās par drošību ar elektrību vēlreiz un vēlreiz tika mācīts un atgādināts, cik vajadzīga un reizē bīstama ir elektrība.

Mācību stundu laikā notika arī evakuācijas mācības.

Priekules puses meži, lauki, pļavas...glabā vēl dažādu karu paliekas, tāpēc bijām uzaicinājuši ar Z. Rihteru-Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas vecāko operatoru seržantu, kurš savā prezentācijā stāstīja par šīs munīcijas bīstamību, kādas sekas ir cilvēka veselībai un dzīvībai un ko darīt, ja tu esi kaut ko tādu atradis.

Drošības diena ir aizvadīta, bet atcerēsimies visi un visur: sargi sevi un ievēro drošības noteikumus!

Priekules vidusskolas kolektīvs izsaka pateicību visiem drošības speciālistiem par atsaucību un sadarbību.

Priekules vidusskolas skolotāja Agita Rukute.